?>

Darmowe aplikacje na telefon do archiwizacji paragonów

lis 27, 2019Praktyczne porady

Twój portfel ledwo się domyka przez ilość paragonów, które w nim trzymasz? Boisz się ich wyrzucić, bo co z gwarancją? A może rozmyślisz się i będziesz chciał/a dokonać zwrotu?
Co zrobić, gdy nowy ekspres do kawy lub odkurzacz odmówił posłuszeństwa, a druk na paragonie jest prawie niewidoczny?
Polecam Ci cztery aplikacje do przechowywania paragonów, dostępne za darmo na Twój telefon.

Najważniejsze funkcjonalności aplikacji z punktu widzenia archiwizacji

O tym, jak przechowywać paragony przeczytasz tutaj. W tym artykule chcę zaprezentować Ci tylko jedno z rozwiązań.

Jako archiwistka najbardziej zwracam uwagę na możliwość porządkowania i segregowania dokumentów. To samo tyczy się archiwizacji dokumentów elektronicznych, a nimi stają się zeskanowane paragony.

Z uwagi na termin przechowywania oraz okres gwarancji, bardzo zwracam uwagę na wykorzystanie odpowiednich filtrów, w tym wypadku są to data zakupu oraz data gwarancji.

Jako minimalistka, stawiająca przede wszystkim na maksymalną efektywność przy minimalnym nakładzie pracy, istotna jest dla mnie intuicyjność obsługi.

Jako kobieta, zwracam również uwagę na miły dla oka interfejs, tak po prostu.

Wybrałam dla Ciebie cztery aplikacje, które moim zdaniem są godne uwagi.

Pan Paragon (PRIMESOFT sp. z o.o.) 

Aplikacja dostępna dla systemów iOS oraz Android. Z najważniejszych funkcjonalności skorzystasz bez rejestracji.

Zasada jest prosta, robisz zdjęcie paragonu lub dodajesz je z galerii telefonu. Aplikacja umożliwia wprowadzenie wielu danych, dzięki którym łatwo odnajdziesz konkretny paragon, m.in. datę zakupu, nazwę produktu, cenę, kategorię, nazwę sklepu, czas gwarancji.

Rozbudowane opcje filtrowania pozwolą Ci na szybkie odnalezienie i skorzystanie z danego paragonu. Dodatkowo, w aplikacji masz możliwość przechowywania kart lojalnościowych.

Portfello – paragony (Damian Pieczyrak)

Aplikacja dostępna dla systemu Android. Korzystanie z niej nie wymaga rejestracji.

Funkcjonalność bardzo zbliżona do Pan Paragon. Nie znajdziesz tutaj jednak możliwości sortowania paragonów wg daty upływu okresu gwarancji oraz przechowywania kart lojalnościowych.

Aplikacja jest łatwa i intuicyjna w obsłudze. Pod kątem archiwizacji paragonów, jej funkcje są zdecydowanie wystarczające.

Paragon – Twoje gwarancje (Andrzej Salwin)

Aplikacja dostępna dla systemu Android. Korzystanie z niej nie wymaga rejestracji.

Aplikacja jest bardzo prosta, a jej funkcjonalności mocno ograniczone w porównaniu do poprzednich. Poza wprowadzeniem podstawowych danych, takich jak: data zakupu, nazwa sklepu, okres gwarancji, masz również możliwość wyszukiwania.

Jednak dużym minusem, w mojej ocenie, jest brak możliwości sortowania.

Plutos: Receipt & Finance Scanner (Jodli Developement)

Aplikacja dostępna w języku angielskim, dla systemu Android. Korzystanie z niej nie wymaga rejestracji.

Wprowadzanie paragonów w Plutos jest mniej intuicyjne niż we wspomnianych wyżej aplikacjach. Głównym celem tego narzędzia jest umożliwienie Ci nadzoru nad przychodami i wydatkami. Tak naprawdę wprowadzając paragon, najważniejszą funkcją jest możliwość wprowadzenia poszczególnych pozycji z paragonu.

Aplikację polecam Ci, jeśli oprócz przechowywania zdjęć dokumentów, zależy Ci na kontrolowaniu swojego budżetu. W Plutos masz tę możliwość już w darmowej wersji.

Wypróbujesz którąś z nich? A może korzystasz jeszcze z innych aplikacji? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu.

Nazywam się Malwina Angerman-Kowalska, jestem archiwistką.

Wiesz, że wszędzie tam, gdzie pojawia się „dokument” mamy do czynienia z procesem archiwizacji? Bez względu na to, czy to w wersji papierowej, czy elektronicznej. Teraz możesz sobie wyobrazić, jak daleko w organizacji sięgają „macki archiwum”. Nie powinniśmy tego obszaru ignorować, a jednak mocno go nie doceniamy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.